Bieg na fali

BIEG NA FALI odbędzie się 10 czerwca 2017 r. pod hasłem „Pomaluj świat kolorami L’ARCHE”. W biegu wezmą udział również osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową (m. in. osoby na wózkach inwalidzkich). Głównymi celami, przyświecającymi inicjatywie, są: integracja środowisk działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, przełamywanie barier i stereotypów dotyczących tych grup społecznych, propagowanie zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności oraz upamiętnienie 23. rocznicy powstania Wspólnoty L’ARCHE w Poznaniu (22 czerwca 1994 r.). Uczestników zaproszamy do tego, aby założyli kolorowe skarpetki nie do pary, jako gest integracji z osobami z Zespołem Downa.

Trasa BIEGU NA FALI będzie prowadzić ścieżkami dla pieszych i symbolicznie będzie łączyć dwa domy Wspólnoty L’Arche znajdujące się Poznaniu: przy ul. Żytniej 34 (start) i przy ul. Polańskiej 13A (meta). Chcemy, aby tego dnia pobiegli z nami wszyscy bez względu na poziom sprawności.

Na mecie po zakończonym biegu rozpocznie się piknik z koncertem. Pragniemy, aby czas biegu i pikniku stał się czasem radości oraz zabawy, potrzebnym nam wszystkim, by uczyć się być bardziej dla innych. Przewiduje się udział 200 osób w biegu oraz 300 osób w pikniku. Piknik odbędzie się na terenach zielonych przy domu na ul. Polańskiej.

Szczegółowy program imprezy:
- 9:00 > otwarcie punktu startowego przy ul. Żytniej 34;
- 9:45 > powitanie zawodników na linii startu;
- 10:00 > start I grupy;
- 10:15 > start II grupy;
- od 10:40 > wręczenie medali i piknik (ogród domu rodzinnego, ul. Polańska 13a).

Regulamin biegu jest dostępny TUTAJ.

Rejestracja na bieg odbywa się do 5 czerwca r. poprzez formularz zgłoszeniowy, znajdujący się TUTAJ.

 

TRASA BIEGU

 

 

 

 

Sponsorzy

 

Patronat medialny

 

Scroll to top
Nasi darczyńcy
123lazienka.pl neness.pl epaka.pl allezloto.pl edomator.pl brilu.pl domtech24.com spyshop.pl sklep.grupamagnum.eu otozegarki.pl horecapolska.pl mebleropez.pl asczesci.pl isprzet.pl grupa-icea.pl plusgum.pl