Bieg na fali

BIEG NA FALI odbędzie się 10 czerwca 2017 r. pod hasłem „Pomaluj świat kolorami L’ARCHE”. W biegu wezmą udział również osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową (m. in. osoby na wózkach inwalidzkich). Głównymi celami, przyświecającymi inicjatywie, są: integracja środowisk działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, przełamywanie barier i stereotypów dotyczących tych grup społecznych, propagowanie zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności oraz upamiętnienie 23. rocznicy powstania Wspólnoty L’ARCHE w Poznaniu (22 czerwca 1994 r.). Uczestników zaproszamy do tego, aby założyli kolorowe skarpetki nie do pary, jako gest integracji z osobami z Zespołem Downa.

Trasa BIEGU NA FALI będzie prowadzić ścieżkami dla pieszych i symbolicznie będzie łączyć dwa domy Wspólnoty L’Arche znajdujące się Poznaniu: przy ul. Żytniej 34 (start) i przy ul. Polańskiej 13A (meta). Chcemy, aby tego dnia pobiegli z nami wszyscy bez względu na poziom sprawności.

Na mecie po zakończonym biegu rozpocznie się piknik z koncertem. Pragniemy, aby czas biegu i pikniku stał się czasem radości oraz zabawy, potrzebnym nam wszystkim, by uczyć się być bardziej dla innych. Przewiduje się udział 200 osób w biegu oraz 300 osób w pikniku. Piknik odbędzie się na terenach zielonych przy domu na ul. Polańskiej.

Szczegółowy program imprezy:
- 9:00 > otwarcie punktu startowego przy ul. Żytniej 34;
- 9:45 > powitanie zawodników na linii startu;
- 10:00 > start I grupy;
- 10:15 > start II grupy;
- od 10:40 > wręczenie medali i piknik (ogród domu rodzinnego, ul. Polańska 13a).

Regulamin biegu jest dostępny TUTAJ.

Rejestracja na bieg odbywa się do 5 czerwca r. poprzez formularz zgłoszeniowy, znajdujący się TUTAJ.

 

TRASA BIEGU

 

 

 

 

Sponsorzy

 

Patronat medialny

 

Scroll to top
Nasi darczyńcy