Pożegnanie delegatów międzynarodowych L’Arche dla Polski

W weekend 10-12 maja w Śledziejowicach mieliśmy okazję podziękować  Timowi Kearney, który z ramienia Federacji l’Arche towarzyszył wspólnotom polskim od około 20 lat. Tim pochodzi z Irlandii i zakładał wspólnotę w Cork, która gościła wielu naszych asystentów i przez wiele lat był koordynatorem Strefy Północnej, a po zmianie struktur l’Arche, odpowiadał za kraje, w których jest od 3 do 10 wspólnot. Tim Kearney od 

września bieżącego roku podejmie rolę dyrektora Wspólnoty la Ferme w Trosly, która jest w  centrum duchowości i formacji dla wspólnot L’Arche.

 

Dziękowaliśmy także Karolowi Okęckiemu, członkowi wspólnoty w Trosly, który od 3 lat współpracował z Timem we wspieraniu polskich wspólnot. Karol po wieloletnim zaangażowaniu w L’Arche, przechodzi wkrótce na emeryturę i wyprowadza się z Trosly. Wielu z nas miało okazję być przyjętym w gościnnym domu Karola w Trosly, kiedy jeździliśmy tam na formacje i rekolekcje.

Życzymy obydwóm szczęśliwych początków na kolejnych etapach życia i mamy nadzieję, że nasze drogi będą się przyjaźnie krzyżowały w przyszłości.

 

 

Scroll to top
Poprzez fundację FaniMani wspierają nas...