Odejście Jeana

Drodzy Przyjaciele

Z głębokim smutkiem pragniemy Was zawiadomić o śmierci Jeana Vanier.

Jean odszedł w spokoju we wtorek, 7 maja 2019 roku, o godzinie 2:10 nad ranem w Paryżu, otoczony grupą najbliższych osób. W ciągu ostatnich dni, przy zachowaniu pełnej świadomości, stan jego zdrowia gwałtownie się pogorszył.

Wszyscy znamy miejsce Jeana w historii ruchów L’Arche oraz Wiara i Światło, jak również w osobistych historiach tak wielu z nas. Życie Jeana było wyjątkowo owocne i za to chcemy wyrazić naszą wdzięczność.

Pogrzeb Jeana odbędzie się w jego wspólnocie w Trosly. Będzie to uroczystość celebrowana w gronie członków jego wspólnoty, przyjaciół, rodziny oraz reprezentantów Federacji L’Arche oraz Wiara i Światła.

W swoich ostatnich słowach kilka dni temu Jean powiedział: „Odczuwam głęboki pokój i ufność. Nie wiem, jaka będzie przyszłość, ale Bóg jest dobry i cokolwiek się stanie, tak będzie najlepiej. Jestem szczęśliwy i dziękuję za wszystko. Najgłębsze wyrazy miłości dla każdego z Was.”


Pogrzeb Jeana Vanier odbył się w Trosly-Breuil w czwartek 16 maja. Polskie wspólnoty L’Arche reprezentowały Agnieszka Karolak i Wioletta Pawłowska.

Przebieg uroczystości (z komentarzem w języku angielskim) można obejrzeć w serwisie YouTube.

Scroll to top
Poprzez fundację FaniMani wspierają nas...