Hasło tegorocznego Światowego Dnia Zespołu Downa brzmi: „CO OZNACZA INKLUZJA?„.
Dlatego EU na rzecz Trisomii 21 postanowiła skupić nasze obchody wokół tego tematu na wiele sposobów.
Po pierwsze, w dniu 21 marca, miasta z całej naszej sieci przyłączą się do do naszego flashmobu, tańcząc do melodii „Back on my Feet” zespołu Kimberose.
Po drugie, w ramach naszej kampanii „Dobre Inicjatywy” prosimy Was o pomoc w wyróżnieniu wspaniałych praktyk z całej Europy, które promują jeden z priorytetów UE dla trisomii 21: rozpoznawalność i partycypacja, autonomia, zdrowie, przeciwdziałanie dyskryminacji osób z trisomią 21.
Punktem kulminacyjnym będą warsztaty online w dniu 22 marca. Sprawdź więcej szczegółów poniżej!
F L A S H M O B
W zeszłym roku organizacja EU for Trisomy 21 rzuciła wyzwanie: układ taneczny, który miał zjednoczyć ludzi z całej Europy, aby uczcić Światowy Dzień Zespołu Downa. Przy dźwiękach utworu Kimberose „Back on my Feet” opracowaliśmy prostą choreografię, której każdy może się nauczyć. Podczas naszego wydarzenia z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa 21 marca 2022 roku w Brukseli odbędzie się flashmob na Placu Luksemburskim przed Parlamentem Europejskim. Ludzie z innych miast w całej Europie również do nas dołączą, organizując własne krajowe akcje taneczne! Czy Ty i Twoja organizacja chcecie dołączyć do naszego flashmoba? Wyślij nam maila na contact@eufortrisomy21.eu , aby dowiedzieć się, czy w Twoim mieście już się taki odbywa!
Czy jesteś gotowy, aby nauczyć się tańca samemu? Zobacz nasze filmy instruktażowe na naszych mediach społecznościowych @EUforTrisomy21 [link na Facebook-u] i dołącz do nas osobiście 21 marca w Brukseli lub w innym mieście Europy!
DOBRE INICJATYWY
Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa w 2022 roku, EU for Trisomy 21 pragnie zwrócić uwagę na inicjatywy z całej Europy, które odniosły wielki sukces we włączaniu osób z trisomią 21 do społeczeństwa. Inicjatywy te powinny mieć wymiar zbiorowy, promując jeden z priorytetów EU for Trisomy 21: widoczność, autonomię, zdrowie, przeciwdziałanie dyskryminacji osób z trisomią 21. Może to być wszystko, począwszy od małych firm, które kładą nacisk na różnorodność zatrudnienia, grup wolontariuszy, które wspierają rodziny, organizacji pozarządowych, które współpracowały z decydentami na poziomie lokalnym w celu poprawy życia osób z trisomią 21.
Jeśli znasz taką inicjatywę lub jesteś jej częścią, to jest to okazja, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i sukcesami z ludźmi z całej Europy, którzy pracują nad tym samym celem: poprawą jakości życia osób z zespołem Downa.
EU for Trisomy 21 da szansę 3 inicjatywom z każdego kraju UE na zaprezentowanie się poprzez naszą sieć i media społecznościowe. Do głosowania na te inicjatywy zaprosimy sieć organizacji pozarządowych z całej Europy, które działają na rzecz osób z zespołem Downa, a także członków Parlamentu Europejskiego.
Dołącz do nas!
EUfortrisomy21 jest społecznością rodziców osób z zespołem Downa, zjednoczonych w celu promowania praw osób z zespołem Downa w czterech priorytetowych obszarach: rozpoznawalność, przeciwdziałanie dyskryminacji, zdrowie, autonomia. EU for Trisomy 21 stworzyła platformę współpracy stowarzyszeń, obywateli i polityków pracujących wspólnie na rzecz obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, w celu zwrócenia uwagi na niepełnosprawność intelektualną, a w szczególności na osoby z Trisomią 21.