O wzrastaniu w dojrzałości we wspólnocie L’Arche – spotkanie w Bydgoszczy

Na zaproszenie grupy inicjatywnej 16-18 maja, gościliśmy w Bydgoszczy: mieszkaniec domu Arki „Dąb Mamre” z Wrocławia, Piotr Suppan, asystent Marcin Słoniec z dialogiem o wzrastaniu w dojrzałości we wspólnocie oraz Ewa Jaruzelska z prezentacją o l’Arche. Spotkanie odbyło się w auli seminarium duchownego i przybyli na niego członkowie środowiska Wiary i Światła oraz osoby zainteresowane l’Arche.

Okolicznością uznaną za opatrznościową był zbieg wyznaczonej wcześniej daty spotkania z dniem pogrzebu Jeana Vanier. Okazało się również, że ku zdziwieniu organizatorów, Marzena Rychlik, członkini z niepełnosprawnością wspólnoty Wiary i Światła z Bydgoszczy została wybrana jako delegat polskich wspólnot na pogrzeb naszego założyciela i mieliśmy okazję słuchać jej świadectwa w sobotę, kiedy odbyło się spotkanie z czterema bydgoskimi wspólnotami Wiary i Światła.

Piotr wraz Marcinem byli na nim ekspertami, którzy wyjaśniali zasady życia wspólnotowego. Rodziców nurtowała sprawa decyzji rozstawania się ze swoimi dziećmi, wizja dorosłego życia osób z niepełnosprawnością i idea „samodzielności z pomocą”. Refleksje Piotra i Marcina pokazywały, że zarówno dla domownika, jak i dla asystenta zaangażowanie we wspólnocie sprawia wzrost ich kompetencji, uczy budowania relacji i pogłębia ich życie duchowe. My i ONI jesteśmy sobie nawzajem potrzebni na drodze wzrastania w dojrzałości.

Życzymy grupie bydgoskiej wytrwałości w modlitwie i działaniu!

 

Scroll to top
Poprzez fundację FaniMani wspierają nas...