25-lecie L’Arche Poznań

W niedzielę 6 października br. świętowaliśmy 25-lecie powstania pierwszego domu i Wspólnoty L’Arche w Poznaniu. Obchody jubileuszu rozpoczęliśmy Mszą św. w Katedrze Poznańskiej, którą odprawił ksiądz biskup Damian Bryl.

Od godziny 16.00 w holu Auli Uniwersyteckiej można było obejrzeć wystawę twórczości osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz fotograficzną, przedstawiającą życie w naszej Wspólnocie w latach 1994­‑2019.

 

 

 

O 17.00 rozpoczął się koncert, który poprowadził Przemysław Kieliszewski, Dyrektor Teatru Muzycznego. W części oficjalnej przemawiał Jędrzej Solarski, Wiceprezydent Miasta Poznania, następnie głos zabrał Stephan Posner, Dyrektor Międzynarodowej Federacji L’Arche.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda, jednak ze względu na to, że nie mogła przybyć osobiście, w jej imieniu głos zabrała Jadwiga Emilewicz Minister Przedsiębiorczości i Technologii (obecnie Minister Rozwoju).

Po przemówieniach nadszedł czas na występy Zespołu Piosenki Naiwnej, następnie Grzegorza Płonki (fortepian), oraz członków naszej Wspólnoty, którzy w kilku scenach przedstawili przesłanie L’Arche. Ta część programu dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń i zadziwiła tym, jak wielkimi talentami mogą być obdarzone osoby z
niepełnosprawnościami.

 

W drugiej części koncertu wystąpił chór Gospel Joy, zachwycając wszystkich swoją muzyką, entuzjazmem i radością praz porywając do wspólnego śpiewania i tańca.

Na nasze święto licznie przybyli licznie przyjaciele Wspólnoty, wolontariusze, rodziny, goście z bliska i z daleka. Cieszyliśmy się, że zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele Kościoła i świata nauki, Urzędu Miasta Poznania, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz MOPR-u. Nie zabrakło również terapeutów i uczestników kilku poznańskich warsztatów terapii zajęciowej, a także pedagogów i uczniów z wielu szkół. Byli również członkowie wspólnot Wiara i Światło oraz L’Arche z innych polskich miast, a także z zagranicy.

Wszyscy dziękowali za wspólnie przeżytą Mszę św., piękny koncert i ugoszczenie. Było to możliwe dzięki pomocy wielu wolontariuszy i darczyńców. Wśród nich znaleźli się: przedstawiciele Kościoła, w tym klerycy z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i wielu życzliwych pracowników tej uczelni, harcerki z Drużyny Wędrowniczek z ZHR, uczniowie i nauczyciele z kilku szkół (przede wszystkim Szkoły Podstawowej nr1) nasi przyjaciele wspierający nasze działania od lat lub od miesięcy i wielu życzliwych nam sponsorów.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia i tak pięknego świętowania naszego jubileuszu 25-lecia.

 

DZIĘKUJEMY!!!


Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Poznania

Scroll to top
Poprzez fundację FaniMani wspierają nas...