25-lecie L’Arche Poznań

W niedzielę 6 października br. świętowaliśmy 25-lecie powstania pierwszego domu i Wspólnoty L’Arche w Poznaniu. Obchody jubileuszu rozpoczęliśmy Mszą św. w Katedrze Poznańskiej, którą odprawił ksiądz biskup Damian Bryl.

Od godziny 16.00 w holu Auli Uniwersyteckiej można było obejrzeć wystawę twórczości osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz fotograficzną, przedstawiającą życie w naszej Wspólnocie w latach 1994­‑2019.

 

 

 

O 17.00 rozpoczął się koncert, który poprowadził Przemysław Kieliszewski, Dyrektor Teatru Muzycznego. W części oficjalnej przemawiał Jędrzej Solarski, Wiceprezydent Miasta Poznania, następnie głos zabrał Stephan Posner, Dyrektor Międzynarodowej Federacji L’Arche.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda, jednak ze względu na to, że nie mogła przybyć osobiście, w jej imieniu głos zabrała Jadwiga Emilewicz Minister Przedsiębiorczości i Technologii (obecnie Minister Rozwoju).

Po przemówieniach nadszedł czas na występy Zespołu Piosenki Naiwnej, następnie Grzegorza Płonki (fortepian), oraz członków naszej Wspólnoty, którzy w kilku scenach przedstawili przesłanie L’Arche. Ta część programu dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń i zadziwiła tym, jak wielkimi talentami mogą być obdarzone osoby z
niepełnosprawnościami.

 

W drugiej części koncertu wystąpił chór Gospel Joy, zachwycając wszystkich swoją muzyką, entuzjazmem i radością praz porywając do wspólnego śpiewania i tańca.