Wielickie Intermarche wspiera L’Arche Śledziejowice

Sklep sieci Intermarche znajdujący się w Wieliczce na ul. Kościuszki 30 stworzył wraz z naszą śledziejowicką wspólnotą piękny przykład symbiozy, jaka może zaistnieć pomiędzy światem biznesu a organizacją pozarządową. Relacja ta rozpoczęła się w grudniu 2018 r. Uzyskaliśmy wtedy przychylność kierownictwa i zaproszenie do przeprowadzenia świątecznej zbiórki żywności oraz pieniędzy na terenie sklepu. Od tamtej pory zorganizowaliśmy już dwie wspólne akcje. Ich efekt jest wielkim wsparciem dla L’Arche Śledziejowice (w sumie zebraliśmy 26 721,36 zł oraz dary rzeczowe – żywność i artykuły gospodarcze – o wartości 24 623,13 zł). Dary rzeczowe zasiliły spiżarnie naszych domów i Środowiskowego Domu Samopomocy, natomiast pieniądze trafiły na konto budowy nowego domu rodzinnego oraz zakupu samochodu do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

Nie można pominąć w tym miejscu roli, jaką odgrywają w całym przedsięwzięciu wolontariusze. Do każdej edycji zaangażowanych było ich około setka. Aby podołać organizacyjnie i logistycznie, niezbędne było wsparcie ze strony harcerzy. Za ich obecność i entuzjazm jesteśmy szczególnie wdzięczni ponieważ bez nich nie dalibyśmy rady tak skutecznie przeprowadzić zbiórki.

Cały personel sklepu oraz Klienci przyjęli naszą obecność z wielką przychylnością a dla nas była to świetna okazja, żeby zaistnieć w społeczności lokalnej i dać się poznać mieszkańcom Wieliczki, którzy wcześniej nas nie znali.

Specjalne podziękowania za zaproszenie do zorganizowania zbiórek pragnę skierować do p. Beaty Gołębiowskiej, pani dyrektor wielickego Intermarche.

Łączymy nadzieję na kontynuację współpracy w przyszłości. Oprócz korzyści materialnych, jakie wynosimy z tych zbiórek, za każdym razem widzimy wielkie zaangażowanie i poświęcenie wolontariuszy, doświadczamy wielu miłych rozmów i integracji ze społecznością lokalną. Zmęczenie, które dawało się we znaki pod koniec zbiórek odchodziło na dalszy plan przy ogromnej satysfakcji i dumie z tego, że wspólnie możemy zdziałać na prawdę dużo.

Scroll to top
Poprzez fundację FaniMani wspierają nas...