pani na łące

Oliwia, w L’Arche Gdynia jest od początku – od 2013 roku.

Oliwia  jest aktorką teatralną!!!

 

Oliwia lubi:

 • teatr
 • taniec
 • podróże
 • pływanie
 • muzykę
 • książki i seriale kryminalne
 • kolor niebieski

 

Oliwia od 2013 roku prowadzi kronikę L’Arche Gdynia.

Różne oblicza Oliwii

Nie nudzę się!

Aktorka

 

Jaka rola Oliwii, z jakiego spektaklu najbardziej utkwiła wam w pamięci?

Marzenka: W spektaklu „Moja sprawa”, grała inspicjentkę.

Tomek: Oliwia siedziała na krześle, myślała i czytała swoją wersję, którą sama zapisała na kartce.

Zbyszek: To była rola, która była najbliższa natury Oliwii. To nie jest rola wymyślona na papierze. Sztukę „Moja sprawa” napisał Radek Paczocha, ale takiej postaci jaką gra Oliwia on nie wymyślił, ta rola pojawiła się podczas prób z reżyserką Iwoną Siekierzyńską. Oliwia przynosiła na spotkania zeszyty, gdzie zapisywała hasłowo to o czym rozmawialiśmy i definicje, potem nam to czytała. Jej postać wyszła z jej zeszytu. Można powiedzieć, że jest inspicjentką, też czuwa nad przebiegiem i organizacją spektaklu. Ten spektakl, tak jakby wychodził spod jej pióra.

Marzenka: W „Uczcie Hamleta”, Oliwia była królową Gertrudą.

Renia: Była matką Hamleta.

Ania: Gra jeszcze w „Instytucie Pana B”.

Zbyszek: Ma konkretne imię Oli, jest podopieczną całodobowego instytutu wychowawczego.


Jakie są mocne strony Oliwii jako aktorki?

Tomek: Oliwia grała super, z charakterem i z pałerem, jest świetną aktorką teatralną i filmową.

Ania: Oliwia jako Gertruda była mocna.

Marzenka: Powiem wam szczerze, że ja nie lubiłam tej postaci, tej Gertrudy, którą grała Oliwia.

Zbyszek: Oliwia Gertrudę gra gestem, ruchem. Gertruda jest mocna, ale też złożona, wewnętrznie skonfliktowana. W sposobie chodzenia, poruszania się, w tym spojrzeniu Oliwii widać, że coś jest co Gertrudę zjada od środka, nie potrafi sobie z tym poradzić, ani wyrazić tego.

Marzenka: Tu się ze Zbyszkiem zgadzam.

Adam: Oliwia zawsze przychodzi do nas z pomysłami, ma taki szczególny charakter, że lubi opowiadać co się dzieje w świecie, z kim się spotyka. Mogę powiedzieć, że Oliwia duży postęp zrobiła z dykcją, z pisaniem, no potrafi być aktorką.


Jak Oliwia się zmienia, ewoluuje jako aktorka przez lata uczestniczenia w teatrze?

Zbyszek: Do zespołu włączała się stopniowo, na początku grała w etiudach, które pisała Ania, zastępowała koleżanki, które nie mogły zagrać i tak powoli wyrosła jako aktorka. Jej najważniejsze role i postaci, w które się wciela mają dużo wspólnego z Oliwią. One wynikają z tego co ona wnosi, kim jest prywatnie. Jest ciekawą osoba, oryginalną, powiedziałbym odrębną. Oliwia ma swój świat, jest charakterystyczna. Ma swoje zachowania, nawyki, które ją odróżniają, ale jednocześnie nie ukrywa się z tym i to jest jej siła. I począwszy od „ Mojej sprawy” zacząłem to przenosić do spektakli, to co Oliwia sobą reprezentuje.


Jaką jest koleżanką?

Ania: Fajną.

Zbyszek: Z charakterem.

Tomek: Ładna, zgrabna, zdolna do wszystkiego.

Marzenka: Jest dobrą koleżanką, dogadujemy się. Miła, sympatyczna, uśmiechnięta.

Zbyszek: Powiedziałbym zorganizowana, przygotowana.

Ariel: Dobrze jest.

Marcin: Wspaniała laska.

Zbyszek: Jeszcze dodam, że Oliwia jest podróżnikiem – i takim lokalnym, i po świecie. Nawet jak przychodzi do nas na zajęcia, zawsze chodzi swoimi ścieżkami, nie tak jak wszyscy.

 


Już niebawem w grudniu 2020, podczas  45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (online) odbędzie się premiera filmu fabularnego pt. „Amatorzy” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej. Oliwia i aktorzy teatru BRO są bohaterami i aktorami w filmie, grają ramię w ramie z profesjonalnymi aktorami.


Teatr Biuro Rzeczy Osobistych

Reżyser: Zbigniew Biegajło

Aktorzy: Anna Kujawska, Marzena Gajewska, Renata Klinkosz, Oliwia Cubala, Adam Siekierzyński, Tomasz Macniak, Marcin Wenta, Ariel Wojtanik, Zbigniew Biegajło

Zdjęcia: Gaba Kucz


 

więcej...

O sobie…

          

Nazywam się Oliwia Cubala, mam 32 lata, pochodzę z Gdyni Dąbrowy. Byłam w Grupie Inicjatywnej w L’Arche Gdynia od początku jej istnienia – od 2013 roku [Oliwia jest jedną z założycielek]. Cały ten czas prowadzę kronikę Wspólnoty, pisałam ją częściowo z pomocą mojej mamy, a częściowo z pomocą asystentów. Opisuję wydarzenia wspólnotowe i przyklejam zdjęcia.

Oprócz kroniki piszę jeszcze swoją książkę, piszę w niej różne historie, co my tutaj robimy, co się tutaj dzieje. Piszę też o tym, co ja robiłam – że umiem gotować, sprzątać.

Z tym gotowaniem to różnie bywa, pomagam czasem mojej mamie, czasem tu pomagam w domu L’Arche. Umiem kroić warzywa, pomagam robić zupę, drugie dania, czasem pieczemy ciasto. Lubię piec piernik, to mi się udaje – a najtrudniejsze ciasta to serniki.

W domu sprzątam tylko swój pokój, wycieram kurze, odkurzam, wycieram okna, radzę sobie sama z oknami – trzeba po prostu otworzyć okno i je umyć. Razem z mamą trzepię dywany – trzeba je wtedy wynieść na taras. I do sprzątania trzeba mieć jeszcze rękawiczki, najlepiej nitrylowe.

I to wszystko opisuję w swojej książce. Opisuję różne fakty i dzieje. Wczoraj oglądaliśmy film razem tutaj i ja to też opisuję, ale jeszcze nie skończyłam. W tym filmie główny bohater chciał walczyć na ringu i to było jego marzenie. Inny moment, który zapamiętałam to był taki, jak wszyscy razem skakali do wody i pływali.

Ja lubię i umiem pływać. Nauczyłam się w szkole, w Sopocie. Uczę się też tańczyć i śpiewać, jestem też aktorką. Grałam na przykład Gertrudę, która była królową [dot. spektaklu „Uczta Hamleta”]. Miałam wtedy taki strój, to była sukienka taka dłuższa, miałam długie włosy i miałam wtedy koronę. To był taki królewski strój.

Jako aktorka w teatrze robię różne rzeczy – ćwiczę dykcję, chodzimy na spacery, ćwiczymy fizycznie, uczymy się też pisowni i gramatyki. Pracujemy też nad dobrym dogadywaniem się między sobą, bo czasem w naszej ekipie zdarzają się spięcia. Nawet jak nam coś nie wychodzi od razu i są niedociągnięcia, to trzeba dalej do przodu, trzeba ćwiczyć i być wytrwałym.

Jeszcze piosenki śpiewałam, po polsku i po angielsku, lubię sobie czasem śpiewać albo nucić (ale teraz to nie chcę). Śpiewałam piosenkę Natalii Szreder, piosenkę Eweliny Flinty „Żałuję”, znam też różne piosenki po włosku i je lubię. Dużo piosenek kojarzę, bo lubię słuchać muzyki.

Lubię też tańczyć, jak leci muzyka, to tak spontanicznie tańczę. Podobają mi się walce różne, i tango, widziałam je w „Tańcu z gwiazdami”. Przy walcu wiedeńskim to trzeba tak dobrze stanąć, musi być dokładna rama, trzeba być dobrze wyprostowanym, a głowa ma być odchylona. I wtedy się tańczy. Ja najpierw zaczęłam oglądać ten program, a potem pomyślałam, że też mogłabym tańczyć, i tak się teraz sama uczę. A do tanga z kolei musi być odpowiedni strój, czerwony, i fryzura dobrana. I w tangu jest dużo emocji i energii.

Zaczęłam się trochę uczyć tańczyć, jak przyszłam na warsztaty. To było jeszcze zanim dołączyłam do teatru. Tam się uczyliśmy śpiewać i grać na różnych instrumentach. Codziennie sobie trochę ćwiczę taniec w pokoju, czasem to jest trochę trudniejsze dla mnie, bo trzeba się tak zginać. I ostatnio trochę ćwiczyłam walca, ale też udało mi się breakdance’a – bo ja lubię różne gatunki tańca. Nigdy nie chodziłam na żaden profesjonalny kurs tańca, ale chciałabym się kiedyś wybrać. Najpierw poszłabym na kurs tańca towarzyskiego, taki dla początkujących.

Taniec mi pomaga na różne rzeczy, na korzonki, na odchudzanie i na przemianę materii.

Bardzo lubię też słuchać muzyki, różne gatunki. Lubię muzykę chrześcijańską i pop. Znam różne piosenki Kylie Minogue, Whitney Houston. Whitney Houston już nie żyje, przedawkowała narkotyki… ale miała piękny głos. Znam też piosenki Anny German, np. “Tańczące Eurydyki”. I jeszcze Danuta Błażejczyk – “Taki cud i miód”, może Wam to kiedyś puszczę. Lubię też różne piosenki disco polo. Lubię też różne powstańcze piosenki i ludowe, powstaniowe. I jeszcze piosenki biesiadne lubię też, np. “Hej, sokoły” albo “Płonie ognisko w lesie”. Lubię też słuchać Al Bano i Romina Power – “Felicita”.

Bardzo lubię też oglądać serial „Gliniarze”. On opowiada o pracy policjantów, którzy łapią przestępców, prowadzą śledztwa i piszą różne raporty. Myślę, że praca policjantów jest bardzo ważna. Praca w innych zawodach też jest bardzo ważna, np. w administracji, marketingu.

Ja lubię w ogóle różne kryminały, mam też książkę kryminalną, np. “Dziewczyny z Dubaju”. Ja tą książkę kiedyś czytałam i tam jest parę osób, które handlują narkotykami, a potem idą do agencji morderców i tam są też prostytutki. To są takie mroczne tematy trochę, ale ja się nie boję w ogóle, bo to jest bajka dla mnie. To znaczy, że to jest taka wymyślona historia, że to jest fikcja.

No ja lubię czytać i oglądać o dochodzeniach różnych. W tym serialu “Gliniarze” to było dużo zmian w trakcie, tam się zmieniali aktorzy i ja to wszystko kojarzę i znam. Oglądam na bieżąco wszystkie odcinki i śledzę różne zmiany i nowinki, wszystko na bieżąco, i ja sobie zapisuję też wszystko, co się tam dzieje. To jest bardzo wciągające, ja to bardzo lubię.

Jeszcze lubię oglądać “Na ratunek 112”, tam są nie tylko policjanci, tam chodzi o pierwszą pomoc, tam są też strażacy i jest pogotowie. Oglądałam też “Włoską rodzinę”, ale już nie pamiętam, o czym to było, mogę mojej mamy zapytać, o czym to jest.

Ja się bardzo cieszę, że będziemy robić moją stronę w internecie. Lubię bardzo taki niebieski kolor, taki jak moja bluzka albo jak dżinsowe spodnie, i ja bym chciała, żeby ta strona była w takim kolorze. I możemy też kiedyś zrobić nagranie, jak ja tańczę, bardzo bym chciała. Ja się zastanowię, co bym chciała zatańczyć, żeby to dobrze wyszło i możemy to nagrać, jak tu będę następnym razem. Ja bym bardzo chciała zatańczyć i żeby to dobrze wyszło.

więcej...

Taniec mi pomaga na różne rzeczy...

00:00
00:00
Wspierają L'Arche Polska (L'Arche Poland is supported by)

Regulamin płatności

Na stronie internetowej udostępniamy naszym Darczyńcom mechanizm płatności elektronicznych. Dostępne formy płatności to:

a. Karty płatnicze: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro
b. Płatności online
c. Płatności mobilne BLIK

W zależności od opcji wybranej przez Darczyńcę, podmiotem świadczącym obsługę płatności online drogą elektroniczną jest PayPro S.A. (Przelewy24) lub Autopay S.A. (pozostałe formy płatności).

W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez wpłacającego kartą płatniczą przyjmujący wpłatę dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Wpłacającego.

Nasza strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu zapewnienia Użytkownikom odpowiedniej funkcjonalności. Mechanizm cookies nie jest wykorzystywany do pozyskiwania jakichkolwiek informacji o użytkownikach serwisu, ani śledzenia ich nawigacji. Pliki cookies nie przechowują żadnych danych osobowych, ani innych informacji pozwalających na identyfikację Użytkowników. Niektóre elementy naszej strony łączą się z zewnętrznymi serwisami (np. YouTube lub Google Maps), które podobnie wykorzystują pliki cookies do własnych celów. Każdy użytkownik może usunąć „ciasteczka” lub całkowicie zablokować możliwość korzystania z nich w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności.

Polityka prywatności / Ochrona danych osobowych

Polityka prywatności

Fundacja L’Arche szanuje prywatność Użytkowników odwiedzających naszą stronę internetową. Gromadzone w dziennikach logów dane są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów administrowania serwisem. Nie identyfikujemy użytkowników strony i żadne dane identyfikacyjne nie są przekazywane do jakiegokolwiek innego podmiotu.

Gromadzenie danych

Zgodnie z przyjętą powszechnie praktyką, przechowywane są zapytania https kierowane do naszego serwera. Oznacza to, że znamy publiczne adresy IP, z których Użytkownicy przeglądają treści na naszej stronie. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL w związku z tym przetwarzane mogą być też:

 • czas nadejścia zapytania,
 • czas wysłania odpowiedzi,
 • nazwa stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół https,
 • informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji https,
 • adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika w przypadku, gdy wejście na naszą stronę internetową nastąpiło przez odnośnik,
 • informacje o przeglądarce Użytkownika.

Przetwarzane dane nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi stronę. Dla poprawy jakości naszego serwisu okazjonalnie analizujemy pliki z logami.

Wykorzystywanie danych

Zebrane logi przechowywane są przez czas nieokreślony jako materiał pomocniczy służący do administrowania stroną. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania serwerem www. Na podstawie plików logów mogą być generowane statystyki stanowiące pomoc w administrowaniu i zarządzaniu treścią strony internetowej. Nie zawierają one żadnych cech identyfikujących osoby odwiedzające stronę.

Pliki cookies

Nasza strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu zapewnienia Użytkownikom odpowiedniej funkcjonalności. Mechanizm cookies nie jest wykorzystywany do pozyskiwania jakichkolwiek informacji o użytkownikach serwisu, ani śledzenia ich nawigacji. Pliki cookies nie przechowują żadnych danych osobowych, ani innych informacji pozwalających na identyfikację Użytkowników. Niektóre elementy naszej strony łączą się z zewnętrznymi serwisami (np. YouTube lub usługi Google), które podobnie wykorzystują pliki cookies do własnych celów.

Z poziomu przeglądarki internetowej wykorzystywanej przez Użytkownika możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies. m.in:

 • akceptowanie obsługi cookies, co pozwala Użytkownikowi na pełne korzystanie z możliwości oferowanych przez strony internetowe,
 • zarządzania plikami cookies na poziomie pojedynczych, wybranych przez Użytkownika stron internetowych,
 • selektywnego blokowania lub usuwania plików cookies.

Zasady szczegółowej konfiguracji i obsługi cookies w popularnych przeglądarkach internetowych można znaleźć na stronach ich twórców.

Ograniczenie lub wyłączenie w przeglądarce internetowej Użytkownika wykorzystania plików cookies może utrudnić lub uniemożliwić korzystanie z pełnej funkcjonalności naszej strony.

Odnośniki do innych stron

Nasz serwis zawiera odnośniki do innych stron internetowych. Nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności obowiązujące na tych stronach. Rekomendujemy zapoznanie się z polityką prywatności tam ustaloną. Niniejsza polityka prywatności dotyczy tylko strony internetowej zarządzanej przez Fundację L’Arche.

Ochrona danych osobowych

Podstawy prawne:

 1. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (”RODO”).

Administrator danych

Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja L’Arche Polska z siedzibą pod adresem: Śledziejowice 336, 32-020 Wieliczka, NIP: 6761068380, wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz do rejestru przedsiębiorców, prowadzonych przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000054452 (zwana dalej „Fundacją”). W sprawach związanych z przetwarzaniem Państwa danych osobowych prosimy o kontakt mailowy pod adresem: fundacja@larche.org.pl.

Cel, podstawa prawna i okres przechowywania danych

Formularz dla darczyńców

Dane osobowe zbierane za pomocą tego formularza przetwarzane są w następujących celach:

 1. budżetowania działań Fundacji – podstawą prawną tego przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b), c) i f) RODO – przepis ten pozwala na przetwarzanie danych osobowych, jeżeli Fundacja ma w tym usprawiedliwiony interes. Nasz interes w przetwarzaniu danych dla tego celu polega na planowaniu finansów Fundacji. Dane będą przetwarzane w tym celu przez czas niezbędny dla budżetowania;
 2. publicznych podziękowań dla darczyńców – podstawą prawną tego działania jest art. 6 ust. 1 lit f) RODO – usprawiedliwiony cel Fundacji to podziękowanie darczyńcom za ich wsparcie i zachęcenie innych osób do wsparcia Fundacji – w tym celu Fundacja może publikować listy darczyńców – w liście nie ma danych kontaktowych takich jak adres, mail czy telefon. Zwykle jest to imię i miasto. Jeżeli nie chcą Państwo być na takiej liście wystarczy zaznaczyć opcję, że „chce pozostać anonimowy” – mogą też Państwo zawsze wyrazić sprzeciw przeciw przetwarzaniu danych w tym celu, o czym piszemy niżej;
 3. budowania trwałej relacji z darczyńcami – podstawą prawną przetwarzania danych w tym celu jest art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – nasz usprawiedliwiony cel polega na podziękowaniu darczyńcom za wsparcie, informowaniu darczyńców o działalności Fundacji realizowanej dzięki wsparciu przez nich udzielonemu oraz zachęceniu do kontynuowania wsparcia – w tym celu Fundacja może wysłać drobne upominki, podziękowania, zaproszenia na spotkania organizowane przez Fundację i inne informacje dotyczące jej działania – jeżeli wyrazisz na to zgodę również za pośrednictwem poczty elektronicznej;
 4. realizacji obowiązków księgowych i podatkowych Fundacji związanych z uzyskanymi darowiznami – podstawą prawną przetwarzania danych w tym celu jest art. 6 ust. 1 lit. b) i c) RODO w związku z przepisami prawa podatkowego i przepisami o rachunkowości.

Jeżeli poza złożeniem deklaracji przez formularz, faktycznie dokonają Państwo wpłaty darowizny, dane z umowy darowizny lub wpłaty będą łączone z danymi w formularzu dla darczyńców dla celów nr 3. i 4.

Formularze rekrutacyjne

Dane zbierane za pomocą tych formularzy przetwarzane są w celu realizacji procesu rekrutacji. Podstawą prawną przetwarzania danych w tym celu jest art. 6 ust. 1 lit. b) i f) RODO, a naszym usprawiedliwionym celem jest zatrudnienie odpowiednich pracowników. W toku rekrutacji, w szczególności w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, mogą być zbierane również inne dane osobowe potrzebne do poprawnego i rzetelnego przeprowadzenia tego procesu.

Kontakt mailowy / Formularze kontaktowe i zgłoszeniowe / Formularze „newslettera”

Dane pozyskane w ten sposób będą przetwarzane przez Fundację w celu dokonania odpowiedzi na zagadnienia poruszone przez Państwa w mailu (np. odpowiedzi na pytanie) lub do informowania Państwa od działaniach Fundacji. Podstawą prawną tego przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) i f) RODO, czyli usprawiedliwmy cel Fundacji polegający na zapewnieniu sprawnej komunikacji z Fundacją.

Przysługujące Państwu prawa

Sprzeciw (art. 21 RODO)

RODO w przypadku, jeżeli podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest usprawiedliwiony interes administratora (czyli art. 6 ust. 1 lit. f) RODO) pozwala osobie, której dane są przetwarzane na sprzeciwienie się dokonywaniu takich czynności.

Jeżeli dane są przetwarzane na tej podstawie dla celów marketingu bezpośredniego, to sprzeciw jest zawsze skuteczny– Fundacja nie będzie mogła dalej korzystać z tych danych dla tego celu. Jeżeli dane są przetwarzane na tej podstawie prawnej, ale dla innego celu to zgłaszając sprzeciw powinni Państwo wskazać szczególną sytuację, która powoduje, że nie chcą Państwo, aby Fundacja przetwarzała Państwa dane. Fundacja w takiej sytuacji musi ocenić zasadność Państwa żądania.

Inne prawa

Mogą Państwo:

 1. żądać dostępu do swoich danych osobowych oraz uzyskać ich kopię (art. 15 RODO).
  Oznacza to, że mogą Państwo dowiedzieć się od nas czy przetwarzamy Państwa dane, a jeżeli tak to również: po co je przetwarzamy (cele), jakie dane przetwarzamy (kategorie danych) komu je udostępniamy (kategorie odbiorców lub odbiorcy danych),  o przysługujących Państwu uprawnieniach związanych z przetwarzaniem przez nas danych, o tym jak długo będziemy te dane przetwarzać (okres lub sposób ustalenia tego okresu). Uprawnienie to obejmuje również prawo do uzyskania przez Państwo od nas kopii informacji jakie posiadamy. Nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji w tym profilowania Państwa na podstawie posiadanych danych i nie przekazujemy Państwa danych poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

   

 2. sprostować swoje dane (art. 16 RODO).
  Oznacza to, że jeżeli w zasobach informacji jakie o Państwu posiadamy jest błąd, możecie Państwo od nas żądać sprostowania tego błędu. Mogą też Państwo przekazać nam dodatkowe dane, jeżeli uważają Państwo, że dane jakie posiadamy są niekompletne. Natomiast w tym drugim przypadku to Fundacja będzie oceniać czy rzeczywiście dla celu przetwarzania potrzebujemy dodatkowych danych.
 3. żądać usunięcia danych osobowych (tzw. prawo do bycia zapomnianym) (art. 17 RODO).
  Oznacza to, że mogą Państwo żądać od nas, abyśmy usunęli dane jakie o Państwu posiadamy. Aby mogli Państwo skorzystać z tego uprawnienia konieczne jest, aby występowała jedna z poniższych okoliczności:
  1. Państwa dane osobowe nie są już niezbędne do celów, w których zostały zebrane lub w inny sposób przetwarzane;
  2. cofnęli Państwo zgodę, na której opiera się przetwarzanie i nie ma innej podstawy prawnej przetwarzania;
  3. wnieśli Państwo sprzeciw wobec przetwarzania danych osobowych i sprzeciw ten był skuteczny;
  4. Państwa dane osobowe były przetwarzane niezgodnie z prawem;
  5. Państwa dane osobowe muszą zostać usunięte w celu wywiązania się z obowiązku prawnego Fundacji.
 4. żądać ograniczenia przetwarzania danych (art. 18 RODO)
  Oznacza to, że w określonych przypadkach mogą Państwo od nas żądać, abyśmy przechowywali Państwa dane, ale bez dodatkowej zgody nie dokonywali na niż żadnych innych czynności. Przypadki o jakich mowa wyżej to:
  1. kwestionowanie przez Państwa prawidłowości danych jakie posiadamy – na czas potrzebny Fundacji do sprawdzenia tych danych;
  2. wniesienia przez Państwa sprzeciwu wobec przetwarzania danych – na czas potrzebny Fundacji do ustalenia zasadności sprzeciwu;
  3. sytuacja, kiedy Fundacja nie potrzebuje już Państwa danych, ale Państwo potrzebują tych danych dla ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń;
  4. sytuacja, kiedy okazałoby się, że Fundacja przetwarza dane niezgodnie z prawem, ale zamiast usunięcia danych żądają Państwo ograniczenia ich przetwarzania;
 1.  

Mają też Państwo prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru – jest nim Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcy danych

Odbiorcami Państwa danych mogą być podmioty zapewniające Fundacji obsługę IT (serwery, poczta elektroniczna, zewnętrzni informatycy), doradcy i współpracownicy Fundacji (np. księgowi, prawnicy, podmioty wspierające procesy rekrutacji lub obsługi darowizn) oraz podmioty świadczące usługi pocztowe lub kurierskie.

Dobrowolność podania danych

Podanie przez Państwa danych poprzez formularz dostępny na stronie jest dobrowolne. Niepodanie danych w formularzu dla kandydatów na asystentów może spowodować brak możliwości wzięcia przez Państwa udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.

Podobnie podanie danych przy wysyłaniu maila do Fundacji jest dobrowolne, ale niepodanie danych może spowodować brak możliwości odpowiedzi lub rozpatrzenia kwestii podniesionych w wiadomości. 

Skip to content