Jesteście Domownikami Boga!

Pierwsze rekolekcje organizowane przez L’Arche w ramach działalności trenerskiej już za nami! 20 -21 listopada grupą ze wspólnoty wrocławskiej udaliśmy się do Szklarskiej Poręby, aby Mieszkankom DPS prowadzonego przez Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny głosić, że są darem dla świata i Domownikami Boga.

Rekolekcje poprowadziła siedmioosobowa grupa: Ewa Jaruzelska, Ania Jaroszewska, Michał Żołnowski, Aneta Czarnocka, dwoje Domowników Arki: Dorota Tyndyk i Piotr Suppan, oraz nasz kapelan, o. Ezechiel Adamski OFM.

Zaśnieżone szczyty za oknem, las w środku miasteczka i duuuuuużo życzliwości – tak przywitała nas Szklarska Poręba. Posiłki i grupki dzielenia mieliśmy w „Rodzinkach”, bo tak nazywają się małe wspólnotki wewnątrz DPS, w których Mieszkanki spędzają czas. Tematyka rekolekcji była skoncentrowana wokół relacji wewnątrz domu, wzajemnego obdarowywania się swoimi talentami i osobowością, oraz tego, jakimi widzi nas Bóg. Spotkania były prowadzone sposób warsztatowy i dostosowane do możliwości każdej uczestniczki. Było dużo, dużo śpiewów z gestami – Mieszkanki Domu z radością brały udział w zajęciach, obdarowując organizatorów swoją żywiołowością i radością ze Spotkania. Doświadczyliśmy piękna bycia razem, śmiechu i czułości, oraz ogromnej wdzięczności.

Tak, to był piękny czas spotkań. Małych i dużych. Drogie Rekolektantki, bardzo Wam dziękujemy za te dwa dni spędzone z Wami – i do zobaczenia!