Nowy dom L'Arche w Gdyni

Idea zbudowania domu L’Arche w Gdyni sięga 2013 roku. Realizacja naszych pomysłów była jednak uzależniona od wprowadzenia odpowiednich zmian w miejscowym planie zagospodarowania. W tym celu zaprzyjaźniona pracownia architektoniczna tworzy dla nas wstępne koncepcje przyszłego domu L’Arche wraz z sąsiadującym z nim budynkiem warsztatów. Ostatecznie pod koniec 2015 roku Rada Miasta Gdyni uchwala nowy, korzystny dla nas plan zagospodarowania przestrzennego.

Od początku 2016 roku rozpoczynamy intensywne prace koncepcyjne i projektowe – powstają założenia domu, które konsultujemy z innymi wspólnotami. Projektanci tworzą  kolejne plany i wizualizacje – łącznie z koncepcją ogrodu terapeutycznego. Faza koncepcyjna trwa do września 2016 roku, ostatnie miesiące roku to czas na stworzenie projektu budowlanego i wystąpienie do UM w Gdyni z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Wizualizacja oraz plany domu L’Arche w Gdyni (2018)

Pod koniec stycznia 2018 dostajemy długo wyczekiwane pozwolenie. Kolejny etap, to wybór firmy budowlanej, negocjacje umowy i w końcu, w lipcu 2018 rozpoczynamy prace na budowie. Po kilkunastu miesiącach prac i kolejnych kilku miesiącach oczekiwań na zgody urzędowe, w maju 2020 roku wprowadzamy się do nowego domu – najlepiej całą historię zobaczyć na zdjęciach…