Dołącz do nas

Drogi Gościu!

Witam Cię na stronie wrocławskiej wspólnoty L’Arche – bardzo się cieszę, że tu jesteś! Zapraszam do poznania nas, a jeśli chciałbyś zostać z nami dłużej, możesz włączyć się w życie wspólnoty na wiele różnych sposobów.

Możesz zacząć od poznania domów i ich mieszkańców – np. w trakcie naszych tradycyjnych poniedziałkowych „dni otwartych”.  Być może uznasz, że chciałbyś zostać asystentem lub asystentką? Wówczas masz szansę doświadczyć, jak wiele wnosi w życie przyjaźń z osobą z niepełnosprawnością intelektualną.  Możesz zostać na pół roku, rok lub dłużej w zależności od swojego wyboru i chęci. Dla wielu z nas, obecnych i byłych asystentów to przygoda na długie lata. Przyjaźnie i relacje, które nawiązaliśmy trwają nadal i pozwalają doświadczać radości z bycia częścią tej wspólnoty.

Regularnie spotykamy się też, by wspólnie zastanowić się nad tym, w jakie projekty i działania chcemy się zaangażować. Szukamy nowych dróg rozwoju, które najlepiej oddadzą to kim jesteśmy i jaką misją się kierujemy.  Cały czas staramy się dawać świadectwo, że każdy człowiek niezależnie od swoich słabości, możliwości intelektualnych oraz talentów jest wielką wartością i może wiele wnieść do swojej społeczności. Udaje się to, ponieważ w naszych domach i w całej wspólnocie tworzymy taką przestrzeń, w której wszyscy możemy się rozwijać i uczyć. Jeśli chciałbyś wesprzeć nas w tworzeniu kolejnych działań i docieraniu z nimi do nowych odbiorców, również darczyńców być może odnajdziesz się w naszym zarządzie i będziesz mógł podzielić się swoimi darami i umiejętnościami.

Niezależnie od tego, czy zostaniesz z nami na chwilę czy na dłużej i w jakiej roli się odnajdziesz przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami. Nigdy nie zapominamy, że najważniejsza jest możliwość  zrobienia czegoś wspólnie – bo właśnie w ten sposób działamy. Wspólnie pracujemy, ale i wspólnie świętujemy, tak aby każdy mógł poczuć się ważny i wyjątkowy.

A nawet jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł nas odwiedzać, zawsze możemy pozostać w kontakcie „wirtualnym” – jeśli zapiszesz się na nasz newsletter, to na bieżąco będziesz wiedział / wiedziała co się u nas dzieje i jak możesz się włączyć.

Jeśli zastanawiasz się nad dołączeniem do nas – niezależnie od tego jak do nas trafiłeś / trafiłaś i jaka ścieżka Cię do nas przywiodła – zawsze możesz liczyć na naszą akceptację i wsparcie. W tym obszarze przewodnikami i nauczycielami niezmiennie są nasi domownicy – osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Ze swojej strony gorąco Cię do tego zachęcam! Od kilku lat L’Arche jest częścią mojego zawodowego i wspólnotowego życia. To niezwykłe połączenie sprawia, że czuję się dobrze, że nie brakuje mi relacji i mogę liczyć na wsparcie w trudnych sytuacjach.  Życie w L’Arche nauczyło mi doceniać to, co proste, „codzienne” i czerpać z tego radość. Zdecydowanie jestem tu szczęśliwy.

Tutaj możesz przeczytać o kilku wybranych formach zaangażowania się w życie wspólnot L’Arche (również wrocławskiej). Jeśli masz jakieś pytania lub masz swój inny pomysł na to, jak chciałbyś / chciałabyś się włączyć, wystarczy że się ze mną skontaktujesz.

Zapraszam
Kuba Dykman
jakub.dykman@larche.org.pl

tel. 502 071 238