Zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym!

Zapraszamy szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z powiatów:

-m. Wrocław
-wrocławski
-oleśnicki
-trzebnicki
-oławski
-średzki

do udziału w projekcie edukacyjnym pn. „Ja, Ty, Oni. Razem zmieniamy świat”.

W projekcie poprzez  teatr lalek z niepełnosprawnością oraz zajęcia edukacyjne przygotowujemy dzieci i młodzież do bezpośredniego spotkania z osobą z niepełnosprawnością.

Przedstawienia edukacyjne teatru  lalek z niepełnosprawnością. Odbiorcy – dzieci klas 0-III oraz nauczyciele
Najmłodszym odbiorcom bohaterowie scenek: Tomek z porażeniem mózgowym, Kostek z zespołem Downa czy niewidoma Sonia wraz z aktorkami i aktorami z L’arche  pomagają oswoić się z tematem niepełnosprawności  oraz poczuć się swobodnie w obecności osób z niepełnosprawnością.
Dzieci mogą zadawać nawet bardzo trudne pytania dotyczące choćby tego, jak na co dzień funkcjonują osoby z niepełnosprawnością.

Warsztaty edukacyjne. Odbiorcy – uczniowie klas podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku powyżej 12 l oraz nauczyciele i opiekunowie szkolnych grup wolontariatu

Młodzież podczas warsztatów edukacyjnych wejdzie  w świat osób z niepełnosprawnością i dzięki rekwizytom ( laska, wózek inwalidzki czy opaska na oczach) uczestnicy będą mogli poczuć, z jakimi wyzwaniami w życiu codziennym mierzą się osoby. Poznają definicję niepełnosprawności, jej rodzaje
i źródła, będą mogli też porozmawiać na temat ograniczeń, które mają zarówno osoby
z niepełnosprawnością jak i bez niej.
W ten sposób wiele mitów zostaje obalonych, a najmłodsi jak i starsi uczestnicy pozbywają się uprzedzeń , zastępując je przekonaniem, że na poziomie serca wszyscy jesteśmy tacy sami.

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Zainteresowane szkoły prosimy o kontakt z Katarzyną Przyślewicz: lalki.wroclaw@larche.org.pl

Zapraszamy!

Scroll to top
Poprzez fundację FaniMani wspierają nas...