Przekaż 1% podatku dla Wrocławia

W naszych domach we Wrocławiu mieszkają 24 osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Uczą się, pracują, mają swoich przyjaciół. Twój 1% pomoże im nadal się rozwijać…

 

W tym roku nastąpiły istotne zmiany w zeznaniach podatkowych. W jaki sposób możesz rozliczyć PIT w 2019 roku i przekazać swój 1% na Fundację L’Arche Wspólnota we Wrocławiu?

KAS, czyli Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje za Ciebie PIT w 2019.  Deklaracje będą dostępne na Portalu Podatkowym od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 i zostaną przygotowane na podstawie posiadanych przez KAS informacji, czyli także na podstawie ubiegłorocznego zeznania podatkowego.
Osoby składające deklarację PIT -37 i PIT-38 mogą skorzystać z tej opcji w pierwszej kolejności

Jeżeli KAS przygotował Twoje zeznanie, masz kilka możliwości:

  1. Możesz zaakceptować je bez zmian.

2. Możesz wprowadzić swoje zmiany. Jest to szczególnie ważne, jeżeli chcesz:

  • rozliczyć się ze swoim współmałżonkiem/współmałżonką
  • odliczyć od podatku przekazane darowizny lub darowiznę
  • chcesz po raz pierwszy przekazać swój 1% podatku na Fundację L’Arche Wspólnota we Wrocławiu – jeżeli rok temu przekazałaś/przekazałaś nam swój 1% podatku nie musisz nic robić, bo nasz numer KRS będzie już wpisany!

Jeżeli chcesz przekazać nam swój 1% podatku upewnij się, że został wpisany nasz numer KRS 0000054452, a w celu szczegółowym „Wrocław”

  1. Możesz rozliczyć się samodzielnie

Przedstawione możliwości przedstawia też infografika przygotowana przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową.

 

Jeżeli chcesz rozliczyć się samodzielnie lub składasz inną deklarację niż PIT-37 i PIT-38:

  1. Wypełniając deklarację podatkową wpisz w odpowiednią rubrykę nasz numer KRS 000 05 4452, a w informacja uzupełniających wpisać „Wrocław”
  2. Wypełniając PIT online na stronie: PITax.pl pamiętaj, żeby w celach szczegółowych wpisać „Wrocław” !
Scroll to top
Poprzez fundację FaniMani wspierają nas...