L’Arche to miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby intelektualnie sprawne dzielą razem życie codzienne, pracę i wypoczynek oraz budują relacje przyjaźni.

Wspólnota L’Arche to domy, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością wraz z asystentami, a także warsztaty terapii zajęciowej lub miejsca pracy wspomaganej. Atmosfera rodzinna wspólnot pozwala każdemu – bez względu na to, czy jest pełnosprawny czy nie – czuć się "u siebie", rozwijać swoje talenty, budować więzi przyjaźni i zwyczajnie cieszyć się życiem.

Członkowie wspólnoty współuczestniczą w podejmowaniu decyzji i każdy, w miarę swoich możliwości, ma szansę budować wizję rozwoju wspólnoty i decydować, w jakie działania wspólnota się angażuje.

 

L’Arche w Polsce istnieje od 1981 roku. Obecnie składa się z 4 wspólnot, 1 projektu nowej wspólnoty i kilku nowych grup założycielskich.

L’Arche łączy rodzinną atmosferę z fachową opieką i profesjonalną pomocą zatrudnionych asystentów i specjalistów. Wspólnoty są nie tylko miejscem, gdzie każdy może poczuć się akceptowany, ale są też centrum modlitwy i wsparcia dla rodzin i przyjaciół, wolontariuszy oraz zaangażowania na rzecz lokalnych społeczności.

Na świecie istnieje obecnie ponad 150 wspólnot w 38 krajach na 6 kontynentach. Wszystkie te wspólnoty są częścią Międzynarodowej Federacji L'Arche.

 

L’Arche w Polsce istnieje od 1981 roku. Obecnie składa się z 4 wspólnot, 1 projektu nowej wspólnoty i kilku nowych grup założycielskich.

Chcesz się zaangażować, masz pytania?

Nie czekaj - napisz do nas!


Poprzez WYSŁANIE niniejszego formularza potwierdzam zapoznanie się z opisaną na stronie Polityką Prywatności i Zasadami Ochrony Danych Osobowych, a także wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację L’Arche zgodnie z zasadami w niej opisanymi.

Scroll to top
Poprzez fundację FaniMani wspierają nas...